Nawracające uciążliwe bóle oraz zawroty głowy to dolegliwości, które muszą być zbadane przez specjalistów. Może się bowiem okazać, że są to objawy dość poważnych chorób będących następstwem zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. Każdy pacjent z tego typu schorzeniami powinien udać się do dobrej przychodni neurologicznej, która przeprowadzi kompleksowe badania oraz zaproponuje optymalne rozwiązanie problemu.

Uciążliwy dyskomfort

Nawracające bóle głowy mają spory wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka, skutecznie utrudniając mu wykonywanie nawet prostych czynności. Nierzadko mogą się również okazać objawem innej choroby, dlatego w żaden sposób nie można ich bagatelizować. Jeżeli uciążliwy dyskomfort pojawia się często i jest niezwykle bolesny, należy udać się do specjalistycznej placówki neurologicznej, która przeprowadzi serię badań. Postawienie właściwej diagnozy jest w tym wypadku kluczowe – może się bowiem okazać, że bóle głowy są chorobą samą w sobie

Zlokalizowanie źródła problemu może ujawnić różne choroby, takie jak np. nadciśnienie tętnicze, zapalenie mózgu czy nawet jego guz. Nawracające bóle głowy mogą być też spowodowane np. wadami wzroku lub chorymi zębami, dlatego tak istotne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań. Często uciążliwy dyskomfort powiązany jest z zawrotami głowy – o czym mogą one świadczyć?

Nieprzyjemne zawroty

Objaw w postaci charakterystycznego zawrotu głowy połączonego z utrudnionym widzeniem to często pojawiająca się dolegliwość. Niekoniecznie musi ona oznaczać poważne zmiany chorobowe, jednak w przypadku jej częstego nawracania należy dokładnie przebadać się w specjalistycznej przychodni neurologicznej. Podobnie jak bólu głowy, zawrotów nie wolno bagatelizować – mogą być one objawem poważnych problemów z błędnikiem, m.in. idiopatycznym wodniakiem błędnika, ale też innych schorzeń, np. cukrzycy czy miażdżycy. Powtarzające się zawroty głowy mogą także świadczyć o zaburzeniach rytmu serca i niskim stężeniu glukozy we krwi, dlatego warto wykonać kompleksowe badania w renomowanej placówce neurologicznej. Specjaliści zalecą odpowiednie metody leczenia – w skrajnych przypadkach pacjenci wymagają nawet interwencji neurochirurgicznej, ważne jest więc, by nie bagatelizować powracających bólów i zawrotów głowy. Choć najczęściej występują one jako choroba sama w sobie lub wynikają ze stresu i przemęczenia, to czasem okazują się objawem poważnych schorzeń związanych z ośrodkowym układem nerwowym.